flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ голови суду

09.11.2021 р. № 81-од

 

ПОЛОЖЕННЯ

про систему відеоспостереження в

Дзержинському районному суді міста Кривого Рогу

Дніпропетровської області

 

І. Загальні положення

1.1. Положення про систему відеоспостереження в Дзержинському районному суді міста Кривого Рогу Дніпропетровської області (далі – суд) визначає порядок організації використання системи відеоспостереження в суді.

1.2. Положення визначає порядок проведення відеоспостереження у приміщенні суду та визначає мету і завдання системи відеоспостереження, способи його здійснення, доступ до записів, їх збереження, функціонування та технічне обслуговування системи відеоспостереження.

1.3. Застосування Системи відеоспостереження здійснюється з урахуванням вимог Конституції України, Законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про доступ до публічної інформації», «Про інформацію», «Про захист персональних даних», «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах» та інших нормативно-правових актів, які регулюють захист в інформаційно-телекомунікаційних системах.

1.4.  Норми цього Положення поширюються на працівників апарату суду, суддів та відвідувачів суду.

1.5. Положення підлягає оприлюдненню на офіційному веб-сайті Дзержинського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.

 

ІІ. Мета і завдання Системи відеоспостереження

Об'єкти і принципи контролю

2.1. Відеоспостереження (відеонагляд) у будівлі суду та на прилеглій території суду ведеться відкрито.

    2.2. Відеоконтроль здійснюється з метою:

2.3. Завданнями Системи відеоспостереження є:

2.4. Система відеоспостереження повинна забезпечувати:

2.5. Об'єктами системи відеоспостереження у будівлі суду за адресою: м. Кривий Ріг, проспект Миру, будинок 24 та її прилеглої території, є:

 

ІІІ. Порядок функціонування системи відеоспостереження в

приміщеннях суду та прилеглій території

3.1. Відеоспостереження в приміщенні та на прилеглій території суду проводиться відкрито, про що на видному місці розміщуються інформаційні повідомлення.

3.2. Забезпечення належного функціонування та обслуговування технічних і програмних засобів системи відеоспостереження в суді покладається на помічника голови суду.

3.3. Відтворення та запис в режимі реального часу здійснюється апаратно-програмними засобами системи відеоспостереження.

3.4. Система відеоспостереження забезпечує вивід відеоінформації на  робочі місця уповноважених осіб, а саме: помічника голови суду, в приміщення  варти (начальника варти) та чергового служби судової охорони, які здійснюють охорону та пропускний режим в приміщеннях суду

3.5. Про факт порушення пропускного режиму або виникнення надзвичайної ситуації працівник служби судової охорони інформує керівництво суду: голову суду (заступника голови суду) або керівника апарату суду.

3.6. Записи камер системи відеоспостереження в суді зберігаються на носіях системи відеоспостереження не менше 10 календарних днів. У разі фіксації нетипової ситуації, за дорученням голови суду (особи, яка виконує його обов’язки) або керівника апарату суду (особи, яка виконує його обов’язки) , відеозапис може зберігатись до спеціальної вказівки щодо його знищення.

3.7. Доступ до записів системи відеоспостереження має виключно керівництво суду: голова суду (особи, яка виконує його обов’язки), керівник апарату суду (особи, яка виконує його обов’язки). Перегляд записаних відеозаписів повинен здійснюватися у зоні обмеженого доступу та унеможливлювати присутність сторонніх осіб.

3.8. Збереження та запис інформації системою відеоспостереження на окремий цифровий чи оптичний носій інформації здійснюється з дозволу голови суду (особи, яка виконує його обов’язки) або керівника апарату суду (особи, яка виконує його обов’язки).

3.9. Працівники суду можуть отримати копію інформації з системи відеоспостереження за своїм зверненням з обов’язковим обґрунтуванням підстав.

3.10. Будь-які операції з відеоінформацією системи відеоспостереження здійснюються у присутності та за рішенням голови суду (особи, яка виконує його обов’язки) або керівника апарату суду (особи, яка виконує його обов’язки).

3.11. Обладнання відеоспостереження налаштовуються та функціонують відповідно до технічних можливостей, наданих виробником обладнання

3.12. Передача відеозаписів із камер системи відеоспостереження за межі суду допускається лише у випадках, визначених законодавством.

3.13. Особи, які мають доступ до даних системи відеоспостереження, несуть персональну відповідальність за несанкціоноване використання, поширення відеоматеріалів із системи відеоспостереження.

3.14.Особи, винні в порушенні режиму доступу до відеозаписів та конфіденційності відеозаписів, несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства.

 

  1. Прикінцеві положення

Система відеоспостереження встановлюється в суді з метою запровадження заходів до забезпечення особистої безпеки суддів, працівників апарату та робітників суду, інших осіб, які перебувають в приміщенні суду, контролю доступу до приміщення і території суду, дотримання вимог громадського порядку, відповідно до п.10 ч.5 ст.48, ст.160 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», задля дотримання вимог Інструкції організації конвоювання та тримання в судах обвинувачених (підсудних), засуджених, за вимогою суддів; спільного наказу Державної судової адміністрації України та Служби судової охорони «Про затвердження Примірних правил пропуску осіб до будинків (приміщень) судів, органів та установ системи правосуддя та на їх територію транспортних засобів» №43/61 від 30 січня 2020 року та Правил пропуску осіб до приміщення Дзержинського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області від 13 вересня 2021, затверджених наказом голови суду № 72-од .

 

Керівник апарату Дзержинського

районного суду міста Кривого Рогу

Дніпропетровської області                                        Наталія МАЛИНОВСЬКА